Bezmaksas pakomāta piegāde no €30

Kā izvēlēties zeķes pārgājieniem?

Kā izvēlēties zeķes pārgājieniem?

Gatavojoties pārgājieniem nereti iegriežamies kādā no tūrisma veikaliem, pirmais kam pievēršam uzmanību ir apavi, kas, protams, ir būtiski, jo labi apavi IR svarīgi. Šoreiz Jūsu uzmanību vēlamies pievērst vēl vienai ļoti noteicošai pārgājienu inventārā sastāvdaļai – zeķēm!

Dažas stundas vai vairākas dienas,- pārgājiena laikā vislielākā slodze ir kājām.

Tulznas

Ikviena gājiena laikā, nevēlamies “satikt” šo ļauno draugu – tulznas. Pat mazākā tulzna var sabojāt Jūsu pārgājienu jau pirmajā dienā, katru nākamo dienu sabojājot vēl vairāk!

Kādēļ rodas tulznas pārgājienu laikā?

  • Esi izvēlējies slodzei neatbilstošus apavus un/vai zeķes
  • Slapjas / mitras kājas un zeķes
  • Neatbilstošs apavu izmērs
  • Neatbilstoši vai bojāti apavi

Nogurums un krampji kājās

Pārgājienu burvība slēpjas dažāda seguma virsmās, lēcienos pāri šķēršļiem un citiem pārbaudījumiem prātam un kājām. Reljefains segums ir interesants Tev, bet Tavas kājas izjūt slodzi un stresu.

Kam pievērst uzmanību izvēloties pārgājienu zeķes?

Pēdām ir jāelpo

Primārais pārgājienu zeķu uzdevums ir aizvadīt mitrumu no kājām, pēc iespējas, saglabājot tās sausas. Lai zeķes pildītu šo funkciju to materiālam jābūt hipoalerģiskam, gaisu caurlaidīgam un mitrumu novadošam.

 

Labas pārgājienu zeķes izglābs sliktus pārgājienu apavus

Ne viens vien pārgājienu un outdoor dzīvesstila entuziasts piekritīs, ka praktiskāk ir vispirms iegādāties pārgājienu zeķes un tikai tad tām piemeklēt atbilstošus pārgājienu apavus.

Streelnieks.lv rakstā par pārgājienu zeķu izvēli min to, ka zeķes ir atbildīgas par 70% iešanas labsajūtu. Atlikušie 30% iedalās – 10% apavu atbilstība slodzes apstākļiem, 10% apavu ienēsāšanas stāvoklis un 10% apavu gaisa caurlaidības un ūdenscaurlaidības līmenis.

 

Atbalsts

Pievērs uzmanību zeķes uzbūvei, -tam kā ražotājs ir izveidojis zonas jutīgākajās kājas vietās. Labas pārgājienu zeķes ir veidotas tā, lai tās balstītu Ahileja zonu, potīti, pēdu velves un, ja izvēlies pusgarās zeķes, arī kāju ikru zonu. Šādas zeķes aizsargās no pārslodzes un mazinās traumatisma risku.

 

Kompresija

Iesakām izvēlēties pārgājienu zeķes ar mērķtiecīgi izveidotām kompresijas zonām. Funkcionālās kompresijas zonas uzlabo muskuļu veikumu, pateicoties muskuļu-specifiskai kompresijai, mazina muskuļu vibrācijas un uztur muskuļu tonusu optimālam sniegumam ilgāku laiku. Kompresijas zeķes vari lietot gan pārgājienu laikā, gan pēc pārgājiena. Pārgājiena laikā tās samazinās krampju iespējamību un nogurumu. Pēc pārgājiena kompresijas zeķes pilda recovery – muskuļu atjaunošanās funkciju, novēršot tik populārās muskuļu sāpes, kuras mūs piemeklē pēc ilgstošiem pārgājieniem.