Bezmaksas pakomāta piegāde no €30

Skriešana ziemā: Sagatavošanās morāli un fiziski

Skriešana ziemā: Sagatavošanās morāli un fiziski

Nav šaubu, drūmais laiks un ziemas īsās dienas nav iedvesmas avots doties ārā un skriet. Kur rast iedvesmu un kā sagatavoties? Šeit daži pavisam vienkārši padomi, kas mainīs Tavu attieksmi pret skriešanu, arī ziemā! 

Pareizais domu gājiens

Ieplāno noteiktu laiku, kurā sāksi skriet 

Neskaidri plāni, kā "Es plānoju sākt skriet" vai "Sākšu skriet reizi nedēļā", ir tikai sapņi, šāda domāšana ir neproduktīva. Ir daudz vienkāršāk pārcelt un atcelt plānus, kuriem neesi precizējis datumu un laiku. Sāc ar grafika izveidi, - plāno! Ieraksti kalendārā tuvākās nedēļas konkrētus datumus un laikus, kuros dosies skriet, ievieto atgādinājumu savā telefonā. Iespējams kādu no plānotajām reizēm izlaidīsi, bet tas Tev liks apdomāt iemeslus kādēļ atcel treniņu un pavisam drīz Tu sāksi pildīt plānoto. 

Esi gudrāks par aukstumu

Ideja par skrējienu ziemā bieži vien kļūst par problēmu tieši idejas līmenī, ārā ir auksti un prāts ķermenim liek domāt par to cik tas ir sarežģīti. Sāc ar treniņu iekštelpās, iesildies! Dzīvojamās mājas kāpņu telpa ir lieliska vieta, kur to darīt. Izstaipies mājās, uzskrien stāvu augstāk, noskrien lejā, atkārto to. Kad būsi iesildījies, ideja par skrējienu ārā šķitīs daudz patīkamāka.  

Ūdens

Lai arī ārā ir auksti, tavs ķermenis sportojot dehidratējas. Neaizmirsti, treniņa laikā, padzerties. Sagatavo skrējienam ūdeni istabas temperatūrā, noderīgas ir ūdens pudeles, kurām ir termosa efekts, lai ūdens pārlieku neatdzistu. Tavs ķermenis būs Tev pateicīgs un skrējiens būs daudz patīkamāks. 

Motivācija

Dažreiz pašmotivācija nav pietiekama, lai dotos ārā un piepildītu savus mērķus. Jo aukstāks laiks, jo klusāk dzirdi savu motivējošo balsi. Izdomā veidus kā sevi iepriecināt katra treniņa beigās, - gardas pusdienas, Tavs mīļākais seriāls vai zvans draugam. Doma par balvu piešķirs Tev papildu motivāciju un Tu spēsi izbaudīt vairāk gan skrējienu, gan to kā ieplānosi sevi palutināt. 

Sagatavošanās

Skriešanai ziemā, vēl vairāk kā skriešanai vasarā, - ir būtisks atbilstošs ekipējums. Katram apģērbam ir būtiska loma, Tavam komfortam un ķermeņa atbalstīšanai. 

Apavi 

Saprotami, ka skriešanas apģērbā nevēlies ieguldīt milzu naudu, tādēļ skriešanas apavu izvēlei jābūt īpaši gudrai. Ziemā ceļi ir netīrīti, grubuļaini un slideni, apavu galvenā funkcija ir stabilitāte un amortizācija, pareizi izvēlēti apavi atbalstīs visa ķermeņa muskulatūru tā, lai skriešana nerezultētos traumā. Pievērs uzmanību zolei, lai tā nebūtu gluda. Ziemas skrējieniem būtiski arī, lai apavi būtu mitrumizturīgi.  

Iekšzoles

Īsto apavu izvēli papildini ar piemērotām apavu iekšzolēm. Bauerfeind ir radījis skriešanai īpaši pielāgotas zolītes - Bauerfeind Run&Walk. Zoles balsta pēdas dabisko kustību no papēža līdz pirkstgaliem, samazina pēdas muskuļu nogurumu, mazina pārslodzes radītas saspringuma izraisītas traumas. Fiksē papēdi un stabilizē potīti ātru kustības virzienu maiņu laikā, stimulē pēdas muskuļus. 

Zeķes

Ziemā būtiski, lai kājas būtu sausas, tādēļ neizvēlies pārāk biezas zeķes, kurās kāja sasvīst. Laba izvēle ir kompresijas zeķes,  kompresijas efekts veicina asins cirkulāciju, ļaujot apakšstilba muskuļiem sasilt un iesildīties ātrāk, tādejādi mazinot traumu risku.  Maigā kompresija masē apakšstilba audus un muskuļus, uzlabojot asins cirkulāciju un metabolismu, – stimulē muskuļu reģenerāciju, mazina sāpes un pietūkumu. Mainīga stipruma kompresija stimulē muskuļus, tādējādi nodrošinot pozitīvu sensomotoro atbildi. Tiek panākta ātrāka muskuļu kontrole, kustības kļūst drošas un kontrolētas. Pateicoties gaisu caurlaidīgam un mitrumu novadošam materiālam, āda paliek vēsa un sausa. Ieskaties šeit. 

Krekls, jaka un bikses

Skrienot aukstā laikā, bieži sanāk uzvilkt pārāk biezas drēbes. Lai arī gaisa temperatūra ir zema, Tavs ķermenis skrienot sasils. Ģērbies vairākās plānu apģērbu kārtās, tā, lai vari, pēc nepieciešamības, novilkt vai uzvilkt kādu no drēbēm. Izvēlies apģērbu, kas ražots no  gaisu caurlaidīgiem materiāliem. 

Cimdi, cepure un vēl 

Skrējienam ziemā cimdi un cepure ir tikpat obligāts apģērbs kā apavi! Piedomā pie tā, lai ķermenis ir pēc iespējas vairāk nosegts, vējainā laikā atceries arī par šalli vai mutes sargu. Šis ir vēlviens veids kā izmantot sejas aizsargmaskas.