Bezmaksas pakomāta piegāde no €30

Deformāciju var apturēt, apavos ievietojot ortopēdiskās zolītes

Deformāciju var apturēt, apavos ievietojot ortopēdiskās zolītes

"Īkšķa kauliņa deformācijai piemīt tendence progresēt," vietnē la.lv brīdina Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas ārsts Valdis Gončars un piebilst, ka dažkārt deformāciju var apturēt, apavos ievietojot ortopēdiskās zolītes, kas rada pēdai ērtākus apstākļus, jo paceļ uz augšu tās iekšējo malu.

“Man jau kopš jaunības ir izspiedies kauliņš pie kājas īkšķa. Pagaidām deformācija neprogresē, taču podoloģe brīdināja: ja laikus neoperēšot, sagriezīšoties visi pirksti. Vai tiešām prognozes ir tik bēdīgas?” GUNA LIEPĀJĀ

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas ārsts Valdis Gončars apstiprina, ka īkšķa kauliņa deformācijai piemīt tendence progresēt. Apaviem to pastāvīgi spiežot, tam pieaug arvien jauna kaula masa. Turklāt gļotsomiņā starp ādu un kaula virsmu nepārtraukta kairinājuma ietekmē izdalās papildu šķidrums, tādēļ izveidojies bumbulis iekaist, kļūst sarkans un palielinās.

Dažkārt, īkšķim tiecoties uz blakuspirksta pusi, izveidojas āmurveida deformācija, var sagriezties arī nākamie pirksti.

Deformāciju var apturēt, apavos ievietojot ortopēdiskās zolītes, kas rada pēdai ērtākus apstākļus, jo paceļ uz augšu tās iekšējo malu.

Lai nostiprinātu pēdas muskulatūru un kavētu velvju tālāku saplacināšanos, ārsts iesaka pēdas vingrināt, piemēram, ar kājas pirkstiem satvert un nolaist kādu priekšmetu, atkārtojot to vairākas reizes, vai arī celties pirkstgalos. Par labu nāks arī masāža, šim nolūkam izmantojot plastikāta pudeli, kuru piepilda ar siltu ūdeni un ar katru pēdu apmēram 15 minūtes rullē pa grīdu.

Ja deformācija, ievērojot ārsta ieteikumus, turpina progresēt, ir grūti atrast piemērotus apavus un ap kaula izaugumu bieži veidojas iekaisums, ieteicams veikt ķirurģisku operāciju.