Bezmaksas pakomāta piegāde no €30

10 vingrinājumi veselām pēdām

10 vingrinājumi veselām pēdām

10 vingrinājumi veselām pēdām!

Vai pēc garas darba dienas vai aktīva sporta, mēs katrs esam jutuši noguruma sajūtu kājās.

Mūsu ķermeņi būtu pateicīgi, ja mēs ikdienā staigātu basām kājām, neiespiestu pēdas apavos un ļautu tām brīvi pildīt to funkciju.

Tikai 15 minūtes dienā var būt pietiekami, lai mūsu ķermenis tiktu atbrīvots no dienas laikā radītā fiziskā stresa. 10 pavisam vienkārši vingrinājumi veselām pēdām un Tavai labsajūtai! 

VINGRINĀJUMI

C FORMA

Satveriet pēdu kā redzams zīmējumā, - ar vienu roku no īkšķa puses un ar otru no mazā pirkstiņa puses. Ar roku īkšķiem “zīmē” C burtus, tā, lai pirksti tuvojas viens otram. Atkārtojiet vingrinājumu 10 – 20 reizes.

Nepieciešamais laiks: 3-5 minūtes

AVĪZE

Apsēdieties uz krēsla un novietojiet abas kājas uz avīzes, žurnāla vai papīra lapas. Satveriet papīru ar kāju pirkstiem un lēnām to saplēsiet pa vienam gabaliņam. Jo smalkāk lapu saplēsīsiet, jo labāk būsiet izpildījis vingrinājumu.

Nepieciešamais laiks: 1 minūte

SPIRĀLE

Apsēdieties ērti uz grīdas. Sēdiet tā, lai labā pēda un kājas ikrs veidotu taisnu lenķi. Novietojiet labo roku apkārt pēdas priekšpusei un kreiso roku pie papēža. Maigi veiciet līdzīgu kustību kā “izgriežot” ūdeni no dvieļa, - griežot papēdi uz iekšpusi un pirkstus uz ārpusi. Atkārtojiet vingrinājumu 10 – 20 reizes ar katru kāju. Vingrinājumu izpildiet maigām kustībām, nenodarot sev pāri, radot maigas stiepšanās kustības.

Nepieciešamais laiks: 5 minūtes

PACEL DVIELI

Apsēdieties uz krēsla un novietojiet vienu kāju uz dvieļa. Ar pirkstiem satveriet dvieli un mēģiniet to pacelt. Atkārtojiet vingrinājumu ~30 sekundes.

Ieteikums: Šo vingrinājumu izpildīt, stāvot kājās. Augstāka grūtības pakāpe.

Nepieciešamais laiks: 30 sekundes

MEZGLS

Uz grīdas novietojiet apmēram 1 metru garu auklu, apsēdieties uz krēsla. Satveriet auklu tās galos ar kāju pirkstiem un mēģiniet sasiet mezglu. Atkārtojiet vingrinājumu 5 reizes.

Nepieciešamais laiks: 2 minūtes

BUMBIŅA

Šim vingrinājumam nepieciešama tenisa bumbiņa. Novietojiet bumbiņu uz zemes un ar pēdu, visā tās garumā, rullējiet bumbiņu pa zemi, turp un atpakaļ. Šo vingrinājumu varat veikt gan sēžot, gan stāvot kājās.

Nepieciešamais laiks: 3 minūtes

RAKSTĪŠANA

Uz grīdas novietojiet papīra lapu. Apsēdieties uz krēsla un ievietojiet starp kājas īkšķi un nākamo pirkstu zīmuli vai citu rakstāmo. Izvēlieties vārdu, kuru rakstīt, piemēram, “BAUERFEIND”. Atkārtojiet vingrinājumu 3-5 reizes.

Nepieciešamais laiks: 2-3 minūtes

PIRKSTGALOS

Nostājieties stabili, novietojot abas kājas paralēli vienu otrai. Nostājieties uz pirkstgaliem un veiciet 10 īsas papēžu kustības uz sāniem – pa labi un tad pa kreisi, nenolaižot papēžus.

Šo vingrinājumu ieteicams izpildīt vairākas reizes dienā, piemēram, tīrot zobus.

Nepieciešamais laiks: 2- 4 minūtes

NENOMEST BUMBIŅU

Apsēdieties uz krēsla un paceliet kājas virs zemes. Starp kājām turiet vidēja izmēra bumbiņu, stingri satveriet to kā redzams attēlā. Virziet bumbiņu no papēžiem uz pirkstgaliem. Atkārtojiet vingrinājumu 5 reizes.

Pēc vingrinājuma atbrīvojiet pēdas un viegli pakratiet tās.

Nepieciešamais laiks: 4 minūtes

PAPĪRA SABURZĪŠANA UN IZTAISNOŠANA

Apsēdieties uz krēsla un uz zemes novietojiet papīra lapu. Ar kājām saburziet to un tad atkal novietojiet uz zemes un iztaisnojiet saburzīto lapu. Atkārtojiet vingrinājumu 2-3 reizes.

Nepieciešamais laiks: 2 minūtes

Uzrakstīt komentāru