Bezmaksas pakomāta piegāde no €30

Nagu sēnīte | Konsultē Dr. paed., podoloģe M.Saulīte

Nagu sēnīte | Konsultē Dr. paed., podoloģe M.Saulīte

Dr. paed., podoloģe Mārīte Saulīte par nagu kopšanu sēnīšu infekcijas gadījumā.

Raksturīgākās pazīmes - sākas ar kāju īkšķa nagu, kad ārējā augšējā naga plātnītes kvadrantā parādās naga krāsas izmaiņas, naga plātnīte nepieguļ gultnei, nags šajā zonā sāk sabiezēt, drupt un izmaiņas skar aizvien lielāku naga laukumu.

Savukārt, pie baltās virspusējās mikozes parādās balti plankumi, šīs izmaiņas ir virspusējas, un sēnes invāzija skar naga plātnītes virspusējo daļu, bet nesniedzas dziļāk naga struktūrā, naga matrica nav skarta.

Profilaktiskai pretsēnīšu iedarbībai Hellmut Ruck laboratorijā, Vācijā ir izstrādāti vairāki nagu kopšanas līdzekļi uz augu valsts bāzes, lietošanai klientiem mājās:

peclavus PODOmed antiMYX tinktūra ar pretsēnīšu iedarbību  

Nagu kopšanas līdzeklis ar piroktona olamīnu starppirkstu ādas un nagu sēnīšu slimību profilaksei. Bisabolols, tējas koka eļļa un rozmarīna eļļa novērš iekaisumu un sēnīšu slimību rašanos, nomierina sakairinātu ādu un aktivizē ādas dabiskās aizsargspējas.

!Nedrīkst izmantot bērniem līdz 3 gadu vecumam.

Mazliet par rozmarīna eļļu- HELLMUT-RUCK kompānijas laboratorijā rozmarīna ēterisko eļlu iegūst no Vācijas ekoloģiskajās saimniecībās audzēta rozmarīna, ar saudzīgu aukstās destilācijas metodi, lai visā izgatavošanas procesā saglabātos rozmarīnam piemītošās antiseptiskās īpašības, turklāt šādi iegūtai eļlai saglabājas arī spēcīgas rozmarīna aromāts, nevienā no Ruck produktu komponentēm netiek lietotas mākslīgās smaržvielas.

 

peclavus PODOmed AntiMYX želejveida ziede ar pretsēnīšu iedarbību

Patīkama lietošanā, dziļi mitrinoša iedarbība piemīt šim ādas un ienadžu krēmam, kura sastāvā aktīvās vielas ir praktiski identiskas, bet nesējviela, tā kura palīdz iekļūt aktīvajām vielām ādā ir atšķirīga. Šajā ziedē tā ir mandeļu eļļa, kura  savienojumā ar citām vielām nodrošina zemu kušanas temperatūra un ķermeņa siltumā ~ 36,5 t, tas sāk kust un iesūcās dziļi ādas slānī, tur nogādājot tādas aktīvās vielas, kā piroktīna olamīnu un augstvērtīgās eļļas - tējaskoka un krustnagliņu.

Par krustnagliņu, jeb burtiskā tulkojumā no vācu valodas-neļķu eļļu piebilstams, ka spēcīgs ir ne tikai aromāts, kuru daudzi atpazīst, bet tieši antiseptiskā un aizsargbarjeru stimulējošā iedarbība. Krustnagliņu eļļa nomierina sakairinātu ādu un uzlabo ādas dabiskās aizsargspējas, tādēļ šis krēms ir noderīgs arī pēc nagu kopšanas manipulāciju veikšanas, lai pasargātu ienadžus no iekaisuma veidošānās, īpaši šobrīd kad daudzi klienti nagu kopšanas manipulācijas veic mājas apstākļos paši saviem spēkiem.

Šis krēms noder arī nagu graušanas un knibināšanas gadījumā, kad bieži veidojas iekaisumi. Turklāt ražotājs nesniedz norādes par produkta aizliegumu lietot bērniem, kas jaunāki par 3 gadiem, jo pārējie līdzekļi ar pretsēnīšu profilaktisko iedarbību maziem bērniem nav indicēti.

peclavus PODOmed AntiMYX sprejs ar pretsēnīšu iedarbību

Pateicoties pildījumam, šo līdzekli nav jāpilina un nav arī jāiemasē, to īpaši iecienījuši vīrieši. Veigli uzpūšams spreja veidā, un ādas siltuma ietekmē ātri iesūcas nagos, pirkstu ādā un sarppirkstu krokās, tādējādi likvidējot sēnītes izsaucēju ko produktā nodrošina - bisabolols, piroktīna olamīns un augstvērtīgā tējas koka eļļa. Tās novērš baktēriju un sēnīšu infekciju rašanos. Krustnagliņu eļļa nomierina sakairinātu ādu un uzlabo ādas dabiskās aizsargspējas.

Nedrīkst izmantot bērniem līdz 3 gadu vecumam!

Pavisam inovatīvs, 100% ekoloģiski tīrs preparāts ar zaļo aļgi (spirulīnu) ir

peclavus PODOmed losjons bojātiem nagiem ar pretsēnīšu iedarbību

Sastāvā spirulīna (zaļā aļģe), kurai piemīt pretsēnīšu un atjaunojoša iedarbība. Ļoti labi iekļūst naga plātnītē. Augstvērtīgās zaļās aļģes sastāvdaļas ievērojami paaugstina šūnu aktivitāti, tās iekļūst naga plātnītē un tādējādi iedarbojas arī naga gultnē. Ekonomisks lietošanā, pietiek ar 1 pilienu.

Piebilstams, ka Spirulīna jeb zaļā aļģe aug sāls ezeros tropiskajā klimatā, no kurienes tā tiek piegādāta speciāli Ruck kosmētikas izgatavotāju laboratorijai. Nosaukums ir cēlies no aļģē esošajām uzturvielām – zili zaļā krāsa norāda uz aļģes lielo hlorofila daudzumu. Spirulīnai ir vislielākais olbaltumvielu saturs no visiem dabiskajiem augiem, vidēji saturot 65-70% olbaltumvielas, tai skaitā visas neaizstājamās aminoskābes. Tās sastāvā lielais hlorofila daudzums stimulē jaunu šūnu un audu veidošanos, stiprina imūnsistēmu un bagātina asinis ar skābekli. Spirulīna ir īpaši bagāta ar dabīgo beta karotīnu, E vitamīnu un citām ādai nepieciešamām bioloģiski aktīvām vielām, kas labvēlīgi ietekmē tās atjaunošanās procesus un aizkavē ādas novecošanos. Tai piemīt mitrinošas un tonizējošas īpašības.

peclavus PODOmed antiMYX aizsargzīmulis nagiem ar pretsēnīšu iedarbību

Sausi, sabiezējuši un lūstoši nagi ir plaši izplatīta kosmētiska problēma. Iemesls var būt nepietiekama vai pārspīlēta kopšana, kā arī dažādu mikroorganismu (sēnīšu slimības, baktērijas) klātbūtne. Aizsargzīmulis apgādā nagus ar augstvērtīgām augu eļļām, kas pozitīvi ietekmē nagu un aktivizē dabisko naga augšanas procesu. Tajā ir caurspīdīgs šķīdums ar augstvērtīgām dabīgām ēteriskajām eļļām (Austrālijas Zilās cipreses eļļa).

Mazliet par šo eļļu- tai piemīt dziedinoša un mīkstinoša iedarbība, piemērota saules staru apdegumu seku noveršanai uz ādas. Šī eļļa iedarbojas arī LED lampās traumētu nagu atjaunošanai pie naga pamatnes un nereti pat naga gultnes apdegumiem, ko nagu kopšanas speciālistiem bieži nākas novērot pēc hibrīdlaku un gēlu noņemšanas.

Mārīte Saulīte

Dr. paed., podoloģe
LU P. Stradiņa medicīnas koledža

 

Visi šie profilaktiskie pretsēnīšu līdzekļi ir speciālista (dermatologa) nozīmētās terapijas papildinoši produkti vai lietojami pēc terapeitiskā kursa beigām.
Tā kā bakteriālās infekcijas un arī tādas ādas saslimšanas kā, piemēram, psoriāze uzrāda līdzīgus klīniskos simptomus kā sēnīšu infekcija, nepieciešama ārsta konsultācija, lai precīzi noteiktu nagu izmaiņu cēloni. Dermatologs uzstāda diagnozi, pamatojoties uz analīžu rezultātiem, kas ļauj uzsākt mērķtiecīgu ārstēšanu.
Lai analīzes būtu pēc iespējas precīzākas, antimikotiskie līdzekļi jāpārtrauc lietot vismaz 2 nedēļas pirms to nodošanas.
Savukārt, lai atbilstošie pretsēnīšu līdzekļi iedarbotos pēc iespējas efektīvāk, obligāta ir regulāra sēnīšu infekcijas skarto (bojāto) naga daļu apstrāde pie podologa.
Parasti nagu sēnīšu ārstēšana ilgst tik ilgi, cik nepieciešams naga vispārējam atjaunošanās procesam – tas ir apmēram 1 gads.
Svarīgi ir arī ievērot apavu un zeķu higiēnu, ļoti ieteicama to regulāra dezinfekcija.
Sistēmiskā jeb medikamentozā nagu sēnītes ārstēšana ir nozīmējama, ja nags ir skarts vairāk par 50% vai bojāti ir vairāk nekā 3 nagi.