Bezmaksas pakomāta piegāde no €30

Efektīvas metodes ādas atjaunošanai

Efektīvas metodes ādas atjaunošanai

Stīvo seju un apjomīgo lūpu laiks ir aiz muguras! - Par lāzeriem, pildvielām, paša asinīm un ogļskābo gāzi jeb jaunākajām tehnoloģijām un tendencēm skaistumkopšanā, kas attālina plastiskās ķirurģijas nepieciešamību, maija žurnālā Pastaiga.

Stīvo seju un apjomīgo lūpu laiks ir aiz muguras. Šobrīd skaistumkopšanas speciālistu galvenais uzdevums - piedāvāt iedarbīgas metodes, kas, saglabājot pēc iespējas dabiskāku izskatu, attālina plastiskās ķirurģijas nepieciešamību. 

Nevis aizpildīt, bet atjaunot 

Arvien mazāk kļūst to klientu, kuri no sava skaistumkopšanas speciālista pieprasa nostieptu seju, bez nevienas krunciņas. Priekšplānā izvirzās sejas harmonizācija - krunkas kļūst mazāk manāmas, taču iespēja izrādīt emocijas saglabājas. Tas nenozīmē, ka, piemēram, botulīna toksīna injekcijas ir pagātne, taču reti kurš meistars tās turpina injicēt tādās pašās devās kā agrāk. Tas prasa daudz lielāku skaistumkopšanas speciālista meistarību, lai krunciņas tiktu izlīdzinātas, saglabājot pacienta sejas mīmiku. Arī tā dēvētie filleri nav vairs tikai blīva pildviela. Jaunākās paaudzes preparāti ir izraisījuši īstu revolūciju, laužot priekšstatus par tradicionālajām grumbu aizpildīšanas metodēm. "Līdz šim pazinām fillerus, kuri pamatā veica pildvielas funkciju, mazāk ietekmējot ādas kvalitāti. Jaunās paaudzes preparāti darbojas plašāk, uzlabojot ādas elasticitāti, aktivizējot šūnu atjaunošanās procesus, un līdz ar krunciņu izlīdzināšanu uzlabo ādas stāvokli ilgtermiņā," uzsver derma-toloģe Lauma Valeine. 

Lāzers, kas netraumē 

Viena no jaunākajām metodēm, kas piemērota arī jutīgām un problemātiskām zonām - acīm, kaklam, dekoltē -, ir sejas ādas apstrāde ar frakcionētu auksto lāzeru. Tā kā man pašai iepriekš veiktas dažas lāzerprocedūras, zinu, ka tās ir sāpīgas un rehabilitācijas periods salīdzinoši ilgs. Izmēģinot auksto lāzeru Alma Harmony, neko tamlīdzīgu nenovēroju. Procedūras laikā ādā ar lāzera staru tiek it kā izsisti mikrotunelīši, uzsildot ādas vidējo slāni. Tas stimulē fibroblastu šūnas, kas ir atbildīgas par kolagēna ražošanu, līdz ar to veidojas jaunas kolagēna šķiedras, kas stiprina ādas karkasu. Pacients ik pa laikam jūt tikai niecīgus dūrienus, kurus pavada spēcīga gaisma un sprakšķi, tāpēc procedūras laikā jālieto īpašas brilles. Taču tas nav sāpīgi un nerada diskomfortu. Procedūra jūtami netraumē ādas virsējo slāni, tādēļ pēc tās nav vērojami nekādi blakus efekti, tikai ādas apsārtums, kas pēc neilga brīža pāriet. Procedūras ilgums ir aptuveni 30 minūtes, un tā ar mēnesi ilgu intervālu jāatkārto vidēji četras līdz sešas reizes. 

Paša asinis skaistuma vārdā 

Jau kādu laiku estētiskajā dermatoloģijā tiek izmantotas autologo (paša cilvēka asiņu materiāls) šūnu injekcijas. Jaunākā no metodēm ir l-PRF - ar fibrīnu bagātinātās plazmas injekcijas. Pēc tam, kad īpaši sagatavotās asinis injicē ādā, turpmāko 28 dienu laikā no tām izdalās īpaši augšanas faktori. Jaunākie pētījumi liecina, ka šis augšanas faktora koncentrāts stimulē kolagēna sintēzi un apasiņošanu, liekot ādai intensīvi atjaunoties. Lielākais metodes mīnus - tā ir sāpīga. Pirms procedūras gan iespējams uzklāt krēmveida anestēziju, taču tā tikai nedaudz mazina nepatīkamās sajūtas. Toties var iepriecināt fakts, ka procedūra ir īsa, no 10 līdz 20 minūtēm. Tiesa, ja to kombinē ar iepriekš minēto lāzer-procedūru, asiņu koncentrātu caur lāzera stara radītajām mikroskopiskajām brūcītēm iespējams ievadīt ādā ar ultraskaņas porācijas, nevis injekciju metodi. Ieteicamais procedūru kurss ir divas trīs reizes ar mēneša intervālu. Pirmās izmaiņas pamanāmas pāris nedēļu laikā, bet maksimālais efekts tiek sasniegts pēc apmēram diviem mēnešiem. 

Ogļskābā gāze šūnām 

Vēl salīdzinoši efektīva ir karboksiterapijas metode, kura pati par sevi nav jauna, taču nepārtraukti tiek uzlabotas tās pielietošanas tehnoloģijas. Procedūras laikā, izmantojot speciālu injekciju pistoli, caur mikroadatiņām zem ādas tiek ievadīta medicīniska ogļskābā gāze. Tā izraisa asinsvadu paplašināšanos un asins mikrocirkulācijas atjaunošanos zemādas šūnaudos. Rezultātā apstrādājamajai ādas zonai piekļūst vairāk skābekļa un uzturvielu, līdz ar to sākas šūnu atjaunošanās process un jaunu asinsvadu veidošanās. Arī šī metode stimulē fibroblastu - šūnu, kas izstrādā kolagēnu, darbību. Viena seansa ilgums ir atkarīgs no konkrētās apstrādājamās ādas zonas, un tā ir jāveic kursa veidā. Pēc procedūras iespējams mērens apsārtums, lokāla tūska vai nelieli zilumiņi, kas pāriet īsā laikā. Pēc karboksiterapijas nav nepieciešams rehabilitācijas periods. 

Individuāla pieeja 

Savs frizieris, zobārsts vai pat psihoterapeits mums šķiet pats par sevi saprotams. Taču vizīti pie dermatologa ieplānojam vienīgi brīžos, kad par sevi liek manīt kāda konkrēta problēma. Lai cik vispusīgas būtu mūsu zināšanas par skaistumkopšanu, tikai speciālists spēs pateikt, kas ādai konkrētā brīdī ir nepieciešams. Jāņem vērā, ka ādas vajadzības mainās līdz ar gadalaika maiņu, vecumu, hormonālām izmaiņām, kā arī dzīvesveidu. Labam dermatologam būtu jāsastāda ārstēšanas plāns ilgākam laika posmam, tādējādi attālinot plastiskās ķirurģijas nepieciešamību. Turklāt šādā veidā iespējams laikus sākt strādāt ar ādas novecošanas simptomiem un nebūs jāuztraucas, ka rezultāts būs pārspīlēts vai nedabīgs. 

Un, visbeidzot, nevajag novērtēt par zemu ikdienas ādas kopšanas paradumus un atbilstošu kosmētiku! Pazīstu daudzas sievietes pēc trīsdesmit, kuras neuztraucas par savu sejas ādu, jo labi izskatās. Viņām šķiet, ka par ādas pretnovecošanas produktiem sāks domāt tad, kad tas tiešām būs nepieciešams, taču tad šis process būs daudz dārgāks un laikietilpīgāks. Tas ir tieši tāpat kā ar ielaistu slimību - to uzveikt ir daudz sarežģītāk, nekā regulāri sekot līdzi savai veselībai.

Uzrakstīt komentāru