Bezmaksas pakomāta piegāde no €30

Starptautiskā Redcord konference

Starptautiskā Redcord konference

Austrijas pilsētā Sant Wolfgang, Bad Ischl, gleznainā Wolfgangsee ezera krastā, 2018.gada 27.- 30.septembrī norisinājās Starptautiskā Redcord konference.

Redcord sadarbība ar rehabilitācijas zinātnes ekspertiem deva iespēju klātienē iepazīt PhD MedDr DSc Bphty(Hons) FACP Pol Hodges un Dr biol hum Robert Schleip zinātniskos atzinumus.

Tie ir pasaules vadošie savas nozares - motorās kontroles un muskuloskeletālo sāpju un fasciju pētnieki. Vēl pirmajā konferences dienā Dr Kurt Mosseter uzstājās ar prezentāciju par uztura nozīmi un bioķīmiskajiem procesiem fascijās un saistaudos.

Dzirdējām uzstāšanos par izmaiņām smadzeņu aktivitātē vēdera muskuļu aktivizācijas laikā ar eksperimentāli radītām sāpēm (Rafael Gnar, Katovices universitātes asociētais profesors), NEURAC testu un slingu vingrojumu lomu pēc priekšējās krusteniskās saites rekonstrukcijas (PT,PhD Maciej Bialy), skapulāro diskinēzi un tās lomu pleca funkcijā un disfunkcijā, rehabilitācijas ieteikumiem (PT PhD Elif Turgut) un motivējošu lekciju par mērķu sasniegšanu no Gerhard Gulewitz- ekstremālā sportista un personības trenera.

Otrajā konferences dienā bija iespēja apmeklēt Redcord Neurac speciālistu meistarklases, kurās detalizēti izklāstīts par priekšējās krusteniskās saites rehabilitāciju, skriešanu, riteņbraukšanu, iegurņa joslas sāpēm, pleca rehabilitāciju, propriocepcijas novērtēšanas un trenēšanas klīniskajām metodēm un saldajā ēdienā- ekskursija pa Salzkammergut Klinikum Bad Ischl- klīniku, kuras rehabilitācijas nodaļas rīcībā ir 12 Redcord darbstacijas, 50 Redcord iekārtas, nerunājot par vispārējo aprīkojumu rehabilitācijai.

To ikdienas darbā izmanto 15 fizioterapeiti un ergoterapeiti, strādājot ar geriatrijas, neiroloģiskajiem, pirms un pēc endoprotezēšanas un ortpēdisko operāciju pacientiem, bērniem un pieaugušajiem.

Vairākās palātās Redcord iekārtas atrodas virs pacientu gultām- agrai aktivizēšanai. Redcord iekārta tiek izmantota pat logopēda darbā!

Trešajā konferences dienā notika sapulces Redcord Neurac sertificētiem terapeitiem, Neurac instruktoriem un tirdzniecības pārstāvjiem. Tikām iepazīstināti ar nākotnes stratēģiju, metodes attīstības un uzlabošanas vīziju, kā arī izteicām savus priekšlikumus turpmākai darbībai.

Piesātināto konferences dienu vakaros un starplaikos bija lieliska iespēja pieredzes apmaiņai un kontaktu veidošanai ar profesionāļiem no citām valstīm gan formālās tikšanās, gan arī neformālās sarunās. Konferencē piedalījās 250 dalībnieki no 33 valstīm.

Paldies Veselības centrs 4 un DYNASTY preces veselībai un skaistumam par iespēju būt pasaules līmeņa rehabilitācijas speciālistu lokā un pilnveidot zināšanas jaunākajās tendencēs rehabilitācijas jomā!

 

Vilnis Ozoliņš