Bezmaksas pakomāta piegāde no €30

Kā novertēt vai apavi būs ērti ?

Berkeman apavi

Kas ir komforta apavi?

 Būtībā tie ir visvienkāršākie ortopēdiskie apavi, kuru ražošanā ievēroti visi pēdu darbības biomehānikas principi. Arī daudzi sporta un pārgājienu apavi, alpīnistu zābaki veidoti pēc tiem. Tātad apavu iekšpusē papēža daļā ir jau rūpnieciski iestrādāts neliels pacēlums, apmēram 2–3 centimetrus augsts. Lai nodrošinātu tiešām patīkamu sajūtu, valkājot apavus, tajos iestrādāta ortopēdiskā zole ar garenvelves kompensāciju – supinatoru. Apaviem ir apaļš purngals, lai, ejot vai skrienot, būtu vieta pirkstiem. Ievērots princips, lai apavos paliktu vietiņa no kājas garākā pirksta līdz kurpes vai zābaka sienai.

Šādus apavus parastā veikalā ir visai grūti atrast, jo tur apavu dizains un piedāvājums bieži vien atkarīgs no modes tendencēm. Toties tie ir specializētajos veikalos, tādos kā DYNASTY. Cilvēki parasti baidās no nosaukuma – ortopēdisks... Iedomājas, ka tad apavi būs kaut kas liels, šausmīgs, neglīts, ko nevarēs valkāt. Tāpēc tagad tiem dots cits nosaukums: komforta apavi. Tātad apavi, kas domāti komfortam. To uzdevums ir uzturēt pēdas fizioloģisko pozīciju. Un arī šo apavu ražotāji seko modes tendencēm!

 

 

Tātad komforta apavi ir ortopēdiskie apavi, kurus ražojot ievēroti pēdu darbības biomehānikas principi.

PACĒLUMS PAPĒŽA DAĻĀ

Apavu iekšpusē papēža daļā iestrādāts neliels, 2–3 cm augsts pacēlums.

GARENVELVES KOMPENSĀCIJA

Apavos iestrādāta ortopēdiskā zole ar garenvelves kompensāciju – supinatoru. Dzīvē tas izskatās kā delfīnveida izaugums kurpes vidusdaļā. Uzvelkot šādus apavus, pēdas jūtas samīļotas. Ideālā variantā šis supinators izgatavots no cieta materiāla – tavs svars nespēj to saspiest. Firmas, kas tikai ievēro ortopēdiskos principus, bet neražo ortopēdiski perfektus apavus, supinatoru izgatavo no mīksta materiāla, kas pēdu nenotur tik labi, kā vajadzētu.

PUSAPAĻŠ PURNGALS

Vienmēr ir pusapaļš purngals, kas nodrošina pietiekami daudz vietas pirkstiem un rūpējas par to, lai tie nav saspiesti. Atstāta arī vieta no kājas garākā pirksta līdz kurpes vai zābaka sienai.

DABISKS MATERIĀLS

Izgatavoti no dabiska (ādas, korķa) vai jaunajiem sintētiskajiem materiāliem (piemēram, GoreTex), kas ļauj pēdai elpot.

ANTISHOCK SISTĒMA

Papēža daļā iestrādāta tā dēvētā antishock sistēma, kas pēc iespējas samazina triecienu ne tikai uz papēdi, bet arī mugurkaula jostas daļu.

 

 

ATBILSTOŠS IZMĒRS / PUSIZMĒRI

Daudzi komforta apavu ražotāji ražo apavus, kam ir arī pusizmērs – ne tikai 37, 38, 39, bet arī 37.5, 38.5 utt. Ja pēdas atšķiras pēc lieluma, jāizvēlas apavi, kas der lielākajai pēdai.

 

 

Kas ir Berkemann?

  • Vācu firma ar senām tradīcijām, kas ražo (roku darbs!) augstas kvalitātes komforta apavus no dabiskiem materiāliem, tiem iestrādāts neliels papēdis un supinators. Ir apavu modeļi, kas paredzēti mazgāšanai, ir apavu modeļi ar izņemamu un maināmu ortopēdisko zolīti.
  • Berkemann apavi ir ortopēdiskie apavi (komforta apavi), kurus ražojot ievēroti pēdu darbības biomehānikas principi.
  • Apaviem iekšpusē nav nekādu vīļu, kas varētu berzties. Tas ir ļoti būtiski cukura diabēta pacientiem.
  • Cilvēkiem ar pirmā pirksta deformāciju – tautā to sauc par kauliņiem – radīti apavi, kas izgatavoti no speciāla materiāla, pēdas priekšējā daļā tas spēj paplesties un ieņemt valkātāja pēdai atbilstošu formu, turklāt to arī saglabā.
  • Berkemann komforta apaviem ir arī atsevišķa darba apavu līnija, kas paredzēta medicīnas darbiniekiem, virtuves, baseinu, kā arī tirdzniecības sfēras un citu arodu darbiniekiem.